Výlet do San Marino a Rimini

IMG_1750

19.3 Dnešní sobotní ráno nás krásně přivítalo sluníčkem a my jsme se už nemohli dočkat plánovaného výletu do San Marino a Rimini, kde jsme se konečně měli sejít také s vlny moře. Batůžek jsme až po vrch naplnili svačinami, ovocem, termoskami s čajem a ostatními věcmi a po vydatné snídani jsme skočili do auta a vyrazili.

Naprosto dokonale nas po všech cestách vede aplikace mapFactor Navigator Free, která se zatím ani jednou nespletla a její pohotové změny v přepočítávání jsou super. Doporučujeme. Nicméně asi 80 km celkové vzdálenosti jsme jeli opravdu dlouho. Pokud se budete chtít v Itálii vyhnout placeným úsekům s dost drahým mýtným, počítejte s časovou rezervou. Cesta je totiž přes města a kruhové objezdy jsou sice časově úsporné, ale pokud jsou na 100 metrech tři, tak to po chvilce přestane bavit a jízda na dvojce-trojce je prodlouží. Celkově bychom naši cestu odhadovali na 150 kruhových objezdů.

Několik kilometrů před cílem jsme už viděli vrcholky hor San Marina, které je 750 m.n.m. Po příjezdu jsme se nestačili divit z jednoduchosti zaparkování. Kolem 9-té jsme čekali mnohem plnější parkoviště. Zaparkovali jsme na neplaceném stání na ulici Via Teodoro Lonferrnini, kousíček za kruhovým objezdem. Cesta pěšky do historického centra byla opravdu blízko, vedla pod lanovou dráhou a dá se ujít za 10 minut běžné chůze. Dokonce i s Pat’ulkou 🙂

IMG_1666.JPG

Na tak velkou turistickou atrakci, jako je San Marino, jsme vůbec nečekali tak snadný přístup. To byl naše první navštěva San Marino a můžeme o něm říct s klidem dvě věci. Začnu tou pozitivní. Je opravdu co vidět. Podhradí, tedy starobylé uličky jsou zachovalé, spojené různými chodbami, schody, tunely v domech a hradbami.

Samotné tři hrady jsou opravdu kouzelné. Z jednoho hradu je vidět na druhý a mohli jsme je tak fotit z krásných pohledů. Výhledy dolů na přilehlé města jsou fantastické! Hlavně proto, že sráz pod námi byl tak příkrý, jako bychom letěli nad zemí. Vstupné do jednotlivých hradů je 4.5eu na osobu, nebo 9eu za oba hrady. Třetí a nejmladší hrad je nepřístupný.

IMG_1781IMG_1759IMG_1767IMG_1741IMG_1748IMG_1729

 

Ten druhý a trochu horší dojem z tohoto města je, že je město až příliš nasáklé a prolezlé turismem. Někdo má možná rád všechny ty obchůdky, butiky a restaurace typu fastfood,  někdo do nich i chodí a nakupuje v nich, ale my to moc neproživáme a neskutečná četnost těchto obchodů nám kazila celkový dojem. Dalo se to čekat, když město navštíví 3-5 miliony turistů ročně, nicméně nám to přišlo jako cetrum Prahy.

IMG_1702.JPG

 

Odpoledne jsme se vydali do města Rimini a už jsme se nemohli dočkat moře. Toto město je znamé především jako nejoblibenější destinace rusu. Asi jako Karlové Vary.Ale měli jsme štěstí zavitat tam mimo sezonu.

První naše kroky vedli, jak jinak, než k moři. Pláž se zrovna čistila několika pracovníky, ale ještě na ni zůstávali spousty a spousty mušlí, krabů, korýšů a jiných mořských potvorů. Paťulka si jich pár poschovávala do kapsiček a když byla se vším hotová, pořádně jsme si všichni postupně vyčvachtali nožky v docela studeném moři. Už se nemůžeme dočkat leta!

Po sérii povedených fotek jsme se vydali do dění města. Páťa ještě stihla vyzkoušet přilehlé hřiště a za příslib zmrzlinky ho po dlouhé chvilce opustila. „Uno gelato, per favore“, – Paťulka se tuto frázi naučila velmi rychle.

IMG_1806.JPG

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *