Proč jsme odešli z korporaci na farmu

8 let v retailu nebo 4 roky v kosmetické industrii na jednu stranu mohou být skvělou školou života nebo fascinující perspektivou pro nováčky. Určitě jsme to tak vnímali i my. Jen pak přišel zlom. První škrty v obrovské korporaci přinesly myšlenku „A co dál?“ Stres, soupeření, přesčasy, život jen o víkendu. Měli jsme toho dost. Patricii bylo čerstvě 5, to je rok před školou. A tak jsme už nemohli čekat.

Rok před tím Vlad’ka slyšela o programů WWOOF, který spojuje dobrovolníky s farmáři po celém světě, a tak jsme si řekli, že nemáme vlastně co ztratit. Opravdu, jen se zamyslíme: co se stane, když se nám něco nepovede a my budeme muset se vrátit zpět? Jednoduše zaťukáme na dveře dalších korporátů a po zkušenosti ze zahraničí a s plynulou angličtinou nás určitě někam vezmou. Možná to nebude pozice snů, ale tu jsme neměli ani před tím! Když si  vlastně uvědomíte, že nemáte o co přijít, tak ten skok už tolik nebolí.

Jelikož člověk z korporátu má v krvi lásku k jistotám, začali jsme si budovat pojišťovací polštář. Psal se říjen 2015 a my jsme začali počítat. To byli tabulky na úrovni profi-účetní. Není to úplně sranda naplánovat si příjmy a výdaje na rok a půl dopředu s tím, že za půl roku přijdeme o svoje hlavní příjmy a vydáme se na cestu dobrodružstvím. Spousta neznámých nás ale neodradila, a tak jsme zahájili šetřící plán „jak za půl roku našetřit na rok a půl cestování“.

Občas se dařilo míň, občas víc, ale prvního března jsme odjeli na naší první farmu v oblasti Emílie Romagna v Itálii.

Proč zrovna na farmu? Důvodů je spoustu a určitě je vše popíšeme, tady zmíním jen ten hlavní. Je to pro nás zkrátka přirozené.  Nás prostě baví spoléhat se na sebe a doufat v přírodu. Starat se o chod farmy, dřít a potit se, a taky odpočívat. Jíst jídlo z čerstvých surovin a večer pokecat o zažitcích italských sousedů. A víte, jak je to úžasný, každý den pozorovat výsledky své práce? Sáhnout si na výsledek své práce a být na něj hrdý? Ten pocit nám před tím chyběl.

 

Dělat věci správně nebo dělat správné věci?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *