Plány na nový rok

Součet čísel v roce 2017 začíná jedničkou. A to pro nás symbolizuje nový start!

1. Zaostřeno na risotto! Máme nový obal, spoustu rýže a téměř hotovou etiketu. Zbývá nám jenom co? Plnit… své sny! Již brzy  odhalíme finální vzhled a za pár týdnů naviděnou ve vybraných obchodech. Už se nemůžeme dočkat!

2. Farmařit budeme zodpovědně a proto se na svých 4,5 hektarech zaměříme na permakulturu, neboli trvalé udržitelné zemědělství v souladu s přírodou. Prvním krokem v tomto směru budou vyvýšené záhony ve formě mandal.

i_1979640
ilustrační foto

Vypadá to ještě líp, než to zní! A co na nich? Náš velký záměr bude italská zelenina. Snad se ji bude dařit dobře Na italské farmě.

3. Aby nám naše italská zelenina pěkně rostla, musíme ji taky předpěstovat. Proto prvním krokem k zeleninové zahradě bude velký skleník! Necelých 40 m2 skleníkových prostor vyroste na naší zahradě již za pár měsíců a dobrovolníci na výpomoc se mohou hlásit již teď!

20170102_173820
první nákresy – malujeme si to pěkně na růžovo 🙂

4. Už jste si mohli všimnout, že Michal velmi rád peče kváskový chléb. A víte taky,  že jeho snem je kamenná pec na chleba hned u nás na farmě? Na to se chystáme co nevidět,  ještě před tím, než nás pohltí sázení a zalévání rostlinek.

Měli byste zájem o workshop stavění hliněné pece na chléb s víkendovým pobytem?

5. Přesto, že maso nejíme, uvědomujeme si, že farma bez živočichů jako kdyby nebyla. A tak se zaměříme jen na to, co opravdu využijeme. Takže slepičky, kachny a křepelky na vajíčka a ryby v rybníku na občasné rybí večeře 🙂
Druhý rybník ale ponecháme na koupání.

6. Kadibudku nikdo moc rádi nemáme, ale my vás přesvědčíme, že to jde i jinak než s kouzlem vůní kolem. V létě totiž podnikneme stavbu venkovních záchodů a solární sprchy. Budeme k přírodě blíž!

7. Abychom nezapomněli na ten chleba.. nechybí nám k tomu ještě něco?  Trochu vlastní mouky by rozhodně neuškodilo 🙂 K tomu nám poslouží část vrchního pozemku, jsou tam ideální podmínky. Tam se vejde jak špalda, tak možná i antická pšenice.

8. Ptáte se možná,  co chystáme dělat s naší farmářskou produkcí skvělé zeleniny a ovoce. Sice dobré jídlo milujeme, ale tolik ho nespotřebujeme. Proto plánujeme modernější obdobu farmářských bedýnek pro zájemce z Prahy, Písku, nebo Českých Budějovic. Na inovace se nechte překvapit! Tak se naše italská zelenina dostane na váš stůl.

9. A když už budeme mít po hlavní sezóně a nedojdou nám síly, tak zkusíme postavit i něco většího. Máme zálusk na jeden až dva přírodní bungalovy pro návštěvníky!  Po prvních procházkách v okolí jsme odhalili tolik nádherných míst,  že si je přeci nesmíme nechat jen pro sebe. Jste srdečně zvaní, podmínky jsou: Dobrá nálada, úsměv a chuť pořádně makat 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *